Wsparcie dla par zwykle dotyczy związku małżeńskiego czy partnerskiego. Zgłosić się mogą także dwie osoby w relacji rodzicielskiej (rodzic/dziecko), relacji przyjacielskiej oraz relacji zawodowej. Warunkiem wstępnym jest oczywiście to, że obie strony chcą współpracować.
W czasie spotkań wspólnie badamy wzorce komunikacji, wyjaśniamy co się dzieje i badamy alternatywne zachowania lub drogi rozwiązania trudności, z którymi się mierzycie. W porównaniu z indywidualnymi rozmowami spotkania trwają 90 minut. Jest to czas potrzebny do tego, aby każdy mógł zabrać głos.
Pierwsza rozmowa, na której spotykamy się we troje, pozwala ocenić czy w Waszym odbiorze jestem osobą, która może Wam pomóc. Dobrze jest czuć, że to jest to miejsce, ta osoba i ten czas. Często potrzebna jest kolejne spotkanie, aby uzyskać jaśniejszy obraz trudności i tego, jak moglibyśmy rozpocząć wspólną pracę. Praca ta powinna mieć sformułowane przez Was cele, choć nie zawsze łatwo jest je wyklarować na początku.
Podejmując się pracy z partnerem należy mieć świadomość, że terapia par nie zawsze prowadzi do poprawy relacji, ale może również pokazać, że jedno z Was lub oboje chcecie iść swoją drogą. Nawet w tym przypadku warto jest pomóc sobie w zrozumieniu tego dlaczego stało się tak, że gdzieś się z parterem minęliśmy, coś może zaniedbaliśmy, ktoś potraktował nas w ten czy w inny sposób.