o mnie

Nazywam się Zuzanna Potaczek. Jestem psychologiem oraz psychoterapeutą, w trakcie certyfikacji. Ukończyłam Wydział Psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie (specjalność kształtowania i modyfikacji zachowania). Pracuję z młodzieżą oraz dorosłymi.

Możesz zwrócić się do mnie indywidualnie lub możecie przyjść do mnie jako para. Wyzwania, nad którymi wspólnie pracujemy, obejmują różnego rodzaju trudności życiowe. Może to być kwestia przedłużającej się depresji lub lęku. Mogą to być także chwilowe trudności związane z kryzysem lub stresem. Wspólnie pracować możemy nad złością, tą którą kierujesz do innych, a także tą która jest wewnątrz.

Myślę, że to z czym się zmagamy jest czasem sumą tego, co w życiu przeżyliśmy, jak nas traktowano jako dziecko, jak wchodziliśmy w dorosłość, kto był dla nas ważny, a kto o nas zapomniał. Jest tym, co dostaliśmy na początku drogi, mając pewne wrodzone cechy osobowości oraz tym, czego w czasie tej drogi doświadczyliśmy. Jaką funkcję i rolę musieliśmy przyjąć dla ludzi, których spotykaliśmy i jak bardzo było to dla nas obciążające.

Z pierwszego zawodu jestem pielęgniarką. Przez kilka lat pracowałam na oddziale intensywnej terapii dziecięcej. Była to praca wymagająca zachowania spokoju i opanowania, mimo dziejących się czasem tragedii. Praca, w którą wpisane było obcowanie z cierpieniem pacjenta, z chorobą, z kalectwem czy śmiercią. Nauczyła mnie ona, że nic nie jest nam dane na zawsze. Ale też, co najważniejsze, pokazała, że wiele sytuacji, które wydają się być sytuacjami bez wyjścia daje się rozwiązać. A jeśli nie rozwiązać to nadać im nowe znaczenie.

Pracuję integracyjnie. Łączę to, co wydaje mi się skuteczne i najbardziej dopasowane do Ciebie. Idę razem z Tobą, nigdy nie za Ciebie.

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Call Now Button